Ferforje ve Demir Doğrama Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Sundurma ve Garaj Uygulamaları

Sundurma kelimesi esas olarak birçok farklı anlama gelmektedir. Türk Dil Kurumu’nu kaynak olarak aldığımız zaman 3 farklı anlamı olduğu anlaşılmaktadır. Herhangi bir kapı veya kapı görevi gören geçidin girişini, arkasını duvara vererek yapılan, güneş, yağmur, kar gibi etmenlerden koruyan küçük çatı demektir.

Bir diğer anlamı ise sıfat olarak halk ağzında kullanılan genellikle evlerin önündeki taşlık anlamını ifade eder. Ayrıca halk arasında saçak olarak da ifade edilmektedir. Bunların dışında yine ilk anlama benzer fakat aynı olmayan, çok daha farklı anlamlara da gelmektedir.

Sundurmanın Kullanım Alanı
Sundurma, genellikle evlerin, dükkânların veya binaların girişinde bulunan çatıdır. Sundurma ne işe yarar? Daha büyük boyutları da olabilir. Cephesel olarak daha geniş bir alanı kapsayan türlerine veranda da denilebilir. Eğer yeteri kadar genişliğe ulaştıysa balkon olarak da tercih edilmesi mümkündür. Sundurma çeşitleri mimari olarak bölgeden bölgeye değişebilir.

Sundurma Çeşitleri
Yerle teması olmayan sundurmalar olabildiği gibi ince duvar, parmaklık gibi çeşitli öğelerle de desteklenebilir. Sundurmanın altında yer alan zemin bazen yer ile aynı hizada olabilir veya birkaç basamak şeklindeki merdivenlerle çıkılabilir. Sundurma ne işe yarar? Sundurmalar, inşa edilirken minimum bir kişinin sığabileceği genişlikte inşa edilirler. Sundurmalar paslanmaz metalden de yapılabileceği gibi ahşap, ferforje veya sade metalden de yapılabilir. Yine aynı şekilde farklı renklerde olabilir. Bu tercih sundurmayı yaptıracak kişiye kalmıştır.

Sundurma Ne İşe Yarar?
Sundurmanın yapılması birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan biri de ısı yalıtımıdır. Cepheden cepheye değişmekle birlikte genel olarak yüzde altmış beş ila yetmiş yedi arasında ısının içeri alınmasını –ki biz buna absorbe etmek diyoruz- sağlamaktadır. Sundurma ne işe yarar? Sundurmanın en büyük faydalarından biri de dışarıdan gelen kimyasal etkilere karşı korumasıdır. Ultra viyola diye tabir edilen ışınlardan da korumaktadır. Özellikle gün ışığının içeri girmesi sundurma ile mümkün hale gelecektir.

Piyasada sundurma üreten birçok firma bulmak mümkündür. Sundurmalar günlük hayatta karşı konulamaz bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Sundurma ve Garaj Uygulamaları Hizmeti

Kapı Üstü Polikarbon Sundurmalar : Halk arasında polikarbon saçak olarak ta bilinen polikarbon kapı üstü sundurmalar kapı önlerine veya herhangi bir geçidin dış kısmına gelecek şekilde uygulanan sundurma markiz çeşididir. Polikarbon kapı sundurmaları günümüzde en çok talep gören sundurma modeldir. Kapı üstü polikarbon sundurmalar dayanıklılığı ve şık görüntüsüyle uygulandığı alanın dekorasyonunu zenginleştirir. Kapı üstü sundurmalar istenilen ölçüde imal edilebilir. Polikarbon levhalar renk bakımından oldukça zengindir. Polikarbonların yanı sıra altına uygulandığı ayaklar model ve renk bakımından da zengindir. İsteğe göre paslanmaz ayaklı olarak üretilebilen kapı üstü sundurmalar, dekoratif görünümlü ferforje ayaklı olarak ta üretilebilir.

Genellikle kapı girişi ve pencere  önlerine uygulanan polikarbon sundurmaları kaliteli malzemeleri sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kapı üstü polikarbon sundurmalar uygulandığı alanları her türlü kötü hava şartlarından korur.

Teknik Özellikler

  • Mükemmel Isı İzolasyonu sağlar
  • Sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verebilme özelliğine sahiptir.
  • Kırılmaya karşı camdan 200 kat, akrilik levhadan 6 kat daha fazla dirençlidir
  • Tabiat şartlarına karşı yüksek mukavemetlidir
  • Ateşe dayanıklıdır
  • %90 ‘a varan ışık geçirgenliği sağlar
  • -40,+115°C sıcaklıkları arasında çalışabilme imkanına sahiptir
  • İşlenebilme, depolama, kullanım ve montaj kolaylığı sağlar
  • Ses izolasyonu sağlar
  • Yüzeyde su tutma özelliği vardır.
Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
lynda course free download
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
× Whatsapp Hattı