Alüminyum ve Plastik Panjur, Kepenk Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Panjur ve Kepenk Sistemleri

Panjur sistemleri ve kepenk sistemleri, özellikle villa tarzı evlerde, müstakil yapılarda ve yazlık tipi yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan bir cam ve/veya pencere koruma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Panjur temelde pencere dışına takılan, yatay şekilde ve açılır-kapanır biçimde üst üste bindirilmiş tahtalardan oluşan, güneş ve rüzgarı önlemek amacı ile takılan bir aparat olarak tanımlanır. Panjurlarda var olduğundan bahsettiğimiz bu tahtalar bazı modellerde dar plastik parçalar olarak da karşımıza çıkabilir. Öte yandan kepenk ise genel olarak çarşı gibi kalabalık ve tenha yerlerde hırsızlık ve benzeri olaylara karşı bir güvenlik aracı olarak dükkanları kapatmak amacı ile kullanılan, çoğunlukla saç levhadan türlü biçimlerdeki demir veya tahtadan yapılmış bir kapak olarak nitelendirilir. Kepenklerle sık sık dükkan kapılarında karşılaşmamıza rağmen bazı bireysel ev sakinleri de balkon, veranda ya da kış bahçesi kapılarını mühürlemek için de kepenk kullanımına başvurabilmektedir.

Panjur modelleri arasında fazlasıyla revaçta olan alüminyum

Panjur ve kepenk çeşitleri temelde birkaç ayrı noktada birbirinden ayrılsa da çoğunlukla aynı üretim mantığı ile imal edildiği için genellikle birlikte anılan ve satılan ürün grupları olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla da panjur imalatı ve kepenk imalatı süreçlerini bir olarak almak mantıklı olacaktır. Söz konusu panjur üretimi olduğu zaman özellikle son yıllarda büyük inşaat firmalarının projelerinde sıklıkla kullandığı panjur tipinin alüminyum panjur olduğunu söylemekte fayda vardır. Panjur modelleri arasında fazlasıyla revaçta olan alüminyum panjur kapı, her şeyden önce ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı büyük bir koruma ve güvenlik teşkil eder. Bununla birlikte bu tip panjur çeşitleri hava koşullarından koruma ve ısı izolasyonu konusunda da gerçek anlamda bir yapısal çözüm olarak karşımıza çıkar.

Güvenlik ve yalıtım testlerinden ve çağdaş üretim teknikleri

Kepenk üretimi de tıpkı panjur üretimi esnasında olduğu gibi son teknolojik cihazların kontrolünden, güvenlik ve yalıtım testlerinden ve çağdaş üretim tekniklerinden geçmektedir. Kepenklerin özellikle iş yerlerinde kullandığından bahsetmiş, tercihen pencere ve kapıların mühürlenmesinde de rol oynadığını belirtmiştik. Eski tarz kepenkler ağır ve hantal materyalden üretildiği için açma ve kapama esnasında esnafa ve kullanıcıya büyük ölçüde zorluk çıkartıyordu demek yanlış olmaz. Ancak son teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni nesil kepenkler kolaylıkla açılır ve kapanır hale gelerek herkesin gündelik hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte mağaza ve iş yeri güvenliğini sağlama konusunda bir numara olan kepenk çeşitleri zahmetsiz, problemsiz ve uzun ömürlü bir biçimde kullanıcılarına hizmet ediyor.

Ne Amaçla Kullanılır ?

Ne Amaçla Kullanılır ?

Hem panjur hem kepenk modellerini pek çok farklı kullanım alanına ve tercihine göre sınıflandırmak ve sıralamak mümkün. Panjur modellerine baktığımız zaman pek çok farklı yaşam alanına ve ev tarzına göre modelin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. En sık tercih edilen panjur çeşitleri arasında motorlu panjur ve panjur perde olduğunu vurgulamak mümkün. Motorlu panjur tek bir düğme yardımı ile çalışan bir panjurdur ve manuel panjur çeşitlerinin aksine herhangi bir manuel iş gücü gerektirmez. Motorlu panjurun ilgili düğmesine bastığınız takdirde panjuru dilediğiniz seviyeye kadar açabilir ve aynı şekilde de kapatabilirsiniz. .

Avantaj ve Çeşitleri ?

Avantaj ve Çeşitleri ?

Otomatik panjurlar ya da motorlu kepenkler standart panjur ve kepenklere göre bir miktar daha pahalı fiyatlara sahip olacaktır. Panjur kepenk sistemleri özellikle müstakil bir evde ya da villa tipi bir yaşam alanında ikamet eden aileler için gerçekten önemli bir unsur olarak ünlenmişlerdir. Özellikle bol güneş alan yazlık alanlarda ve doğal ortamlarda yer alan bu tip evler gün içerisinde gün ışığından korunmaya ihtiyaç duyarlar. Bununla birlikte bu tip kırsal alanlarda şehre nazaran daha fazla meydana gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı da evlerin güvence altına alınması gerekir.

Bakımı Zorlayıcı Mıdır ?

Bakımı Zorlayıcı Mıdır ?

En popüler kepenk çeşitleri arasında kendi kendine çalışabilen otomatik kepenk, tıpkı panjurda olduğu gibi düğme ile çalışan motorlu kepenk, yüksek ölçüde gün ışığı girmesini sağlayan şeffaf kepenk ve şerit misali parçaları ile verimlilik sağlayan ızgara kepenk yer almaktadır. Bununla birlikte eviniz için en uygun kepenk modelleri arasından en doğru seçimi yapabilmek için uzman bir panjur ve kepenk firmasına danışarak tercih yapmanız mümkündür.

Çağdaş Yaşama Yeni Teknolojilerle Değer Katıyoruz.

Sektöründe Ekonomik, Estetik ve Güvenliği Bir Arada Sağlayan, Kaliteli Üretim ve Yaşanabilir Çevre Yaratma Çabasında Olan Firmamız; Kurulduğu Günden Bu Güne Bu Anlayışta Asla Taviz Vermeden, Kalıcı Olmayı ve Sürekli Büyümeyi Hedefleyerek Faaliyetlerini Sürdürmektedir.

Yapı Alanında Onlarca Ürün ve Hizmet Yüzlerce Seçenek

Harika Çözümler Kaliteli Hizmet Anlayışı

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
× Whatsapp Hattı