Ferforje ve Demir Doğrama Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Ferforje Motif ve Aksesuarlar

Ferforje bir sanattır ve bu sanatı iyi bir şekilde icra edenler sayesinde hem dış cephe hem de iç cephe dekorasyonunda çok şık görüntüler elde edilir. Geçmiş yıllarda işçilik emeği oldukça yüksek olan ferforje çalışmaları teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha detaylı ve ince işçilik ile üretilebiliyor. Özel kesim makinalarında kesimi yapılan ferforje modelleri farklı alanlar için dekoratif çözümler sunuyor. Dış cephe dekorasyonunda öne çıkan bina giriş kapısı her binaya özel bir hava katacak şekilde eşsiz olarak tasarlanabiliyor. Ferforje motifleri eşsiz olduğundan dolayı her alanda farklı bir tarz elde etmenizi sağlar. Lazer kesim özel motifler ile benzersiz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Ferforje Aksesuarlar Nerede Kullanılır?
Aslında ferforje aksesuarların kullanımı sınırlandırmak doğru değildir. Çünkü istediğiniz tarza uygun olan ferforje motiflerini her yerde kullanabilirsiniz. Bu motiflerle minimalist, romantik, modern ya da tarihi motifler ile farklı konseptler yaratabilirsiniz. Dış mekan ve iç mekanda kullanılabilen lazer kesim tasarımlar ihtiyaca göre şekillenmektedir. Bahçe, pencere, balkon korkulukları ile dış cephede farklı görünümler yakalayabilirsiniz. Ev ya da bina iç dekorasyonunda ise merdiven korkuluklarının şık dekoratif gücünü kullanabilirsiniz. Elbette lazer kesim ferforje motifler için kullanım alanı bu kadarla sınırlı değildir. Aydınlatma olarak ya da masa ve sandalye olarak ferforje kesim ürünler kullanabilirsiniz. Hem dekoratif ürünler hem de işlevsel ürünler olarak ayrı ayrı kullanılabilen lazer kesim tasarımlar ile mekanları kolayca bölümlere ayrılabilirsiniz. Işıklandırmada tercih edeceğiniz lazer kesim motifler göz alıcı bir aydınlatma dekorasyonunuza sahip olmanın en güzel yolu olurken ferforje kesim mobilyalar ile romantik ve sakin alanlar elde edebilirsiniz.

Ferforje Motif ve Aksesuarlar İmalat ve Montaj

İmalat:Mimari ve Statik projelendirme bittikten sonra fabrika ortamımızda imalat hatasız ve hızlı bir şekilde imalatı ve transferin gerçekleştirilmesini sağlar ve kolaylaştır

Montaj: Malzeme sevki yapılan  malzemeler uzman personelimiz tarafından hızlı bir şekilde montajı tamamlanarak iş teslimi yapılır. Firmamız İş sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliklerine uygun her türlü sertifika, tedbir ve eğitim alarak yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmeyi ilke edinmiştir. Çalışanların mesleki yeterlilik, yüksekte çalışma vs sertifikaları olup tüm iş makinelerinin yıllık fenni muayeneleri her yıl düzenli yetkili firmalar tarafından yenilenmektedir.

Ferforjenin Avantajları

Neden Ferforje?  Bu soruyu genellikle ürünün parasını ödeyecek müşterilerimiz haklı olarak sorabilir. Neden bu kadar para veriyoruz?  Normal demir olsa olmazmı? Kısaca bir cavap verecek olursak; Ferforje sadece bir demir doğrama değildir, ferforje bir sanattır. Ferforje evinizi güzelleştirir, ferforje ile yapılmış pencere kokuluğu ile normal demir doğrama ile yapılmış pencere korkuluğu arasındaki farkı görmek için illa demirci olmak gerekmiyor. Bu yüzden ” ferforje güzeldir ” bu yüzdenmi yaptırmalıyım gerek yok diyenler için bir kaç neden daha yazalım ferforjeyi seçmeleri için.
Tabi bunlar yazmakla bitmez. Ferforjeyi gözünüzde çok büyütmeyin pahalı olur diye. Normal bir demir doğrama ile arasında çok azbir fark vardır. bu farkları ilerleyen günlerde yavaş yavaş işlemeye başlayacagız. Yukarıdaki Ferforje seçme nedenlerimizden en önemlisi Ferforce ürününün diger demir doğrama ürünlerine göre biraz daa dayanıklı olması, Uzun ömürlü olması ve bakımının kolay olması diyebiliriz.
Ferforje, demir’in dövülerek işlenmiş süslü demirler ortaya çıkarma işine denilmektedir.
16. yy.’ın ilkbaşlarında ferforjenin en parlak örneklerine Ispanya’da rastlanır. Ferforjenin yeniden donem olarak görebileceğimiz yıl 17.yy. kendisi de amatör bir demirci olan XIII. Loois’in 1610’4 tahta çıkmasıyla başlar. 18.yy.’da da altın çağ devam eder. 18.yy.’ın sonlarına doğru büyük şehirlere göç, daha kolay ve ucuz üretilebilen döküm tekniğinin yaygınlaşmasını getirmiştir. Dökümcülük beraberinde doğal olarak ferforje ve dökümün bir arada kullanılmasını da gerekli kılmıştır. 19. yy. ortalarında ferforjeyi tamamen eski bir yöntem olarak görmeye başlamış, bu anlamda uygulamalar için gerektirmedikçe aranmaz olmuştur. John Ruskin ve William Morris’in felsefesi ışığındada yeşeren Arts & Crafts hareketi ile modern tekniklere tepkinin doğması, özel mekan uygulamalarda ferforjenin 17. ve 18. yy. çizgisinde gündeme gelmesi sağlandı.
1. Dünya Savaşı tüm mimarlıkta durgunluğa yol açarken, günümüze varana kadar bazı geleneksel uygulamalar ve restorasyonlar dışında pek yeni örnek ortaya çıkmamıştır. Ülkelerin gelişmişlik değerlendirmeleri yapılırken tükettikleri demir çelik miktarı önemli ölçüde göz önüne alınmaktadır. Bu, tabii ki endüstriyel gelişmedeki yerini ve önemini göstermektedir. Ancak Demir denilen metalin geçmişteki yeri ve önemi değerlendirildiği zaman bunun sadece endüstriyel gelişme olarak değil de diğer yönlerinin de açığa çıkanlması gerektiği ortaya çıkmaktadır.
Demir varolduğu günden bu yana insanoğlunun savaşta silah, sosyal yaşamda araç olarak hep yanında ve ilk sırada yer almıştır. Ortaçağla birlikte demirin sanatsal yönünü keşfeden insanoğlu, ona verdiği sanatsal biçimlerle bir kere daha bu metalin ne kadar üstün olduğunu kanıtlamıştır. Günümüzde endüstriyel alanda hak ettiği yeri alan demir, sanatsal anlamda geçmişteki yerine sahip değildir. Soğuk ve sıcak olarak işlenebilen ve gördüğü ısıl değişimler karşısında çok farklı özellikler kazanan bu harika metal, gerçek anlamda işlendiği zaman Rubensin tabloları kadar ilahi öğeler vermektedir.
Bugün marka olan tüm kurumlar müşterilerini daha estetik ve dinlendirici mekanlarda ağırlamak için, masalanndan tavan avizelerine kadar birçok yerde ferforje ürünleri kullanıyorlar. Salonlarda ferforje konsollar, şamdanlar, kornişler, şaraplıklar ve çiçekler için ferforje taşıyıcılar var. Ve ferforjenin cam, ahşap, mermer, seramik gibi aynı şekilde doğadan gelen ürünlerle yan yana geldiğinde, bütünleşerek güzelleştiğini görüyoruz.

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
× Whatsapp Hattı