Ferforje ve Demir Doğrama Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Ferforje Bina Kapıları

Ferforje bina kapıları bir mekana ilk adım attığımızda sizi karşılar. Villa, yalı, apartman, malikane, iş yeri girişlerinde binanın görünümüne uygun ferforje ve lazer kesim motifler uygun ve kaliteli malzemeler ile yapılmaktadır. Günümüz teknolojisi ve yapı tekniğine uygun güzel, zarif görseller sunmaktadır. Ferforje kapılar istenilen malzemeler, motifler kullanarak yapılmaktadır. Osmanlı motifler, Selçuklu motifler, modern motifler demir, krom , pirinç, paslanmaz, ahşap, alüminyum döküm materyallerin bir araya gelmesi ile binanıza değer ve güven katar.

Bina Giriş Kapılarına Ferforje Etkisi Ve Kullanım Nedenleri
Osmanlı döneminden bu yana kapılara büyük önem verilmektedir. Eski saray kapılarını gördüyseniz, kocaman ve ihtişamlı olduklarını hatırlarsınız. Kapıların bu kadar gösterişli ve özel olmasında ferforjenin etkisi yadsınamaz. Son dönemlerde revaçta olan ferforje ürünler demirin dövülmesi ile elde edilmektedir. Ferforjelerin üzerine özel motifler ile işlemeler yapılarak modern bir hale getirilir. Son dönemlerde ferforjelerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de bina giriş kapıları olmaktadır. Sizler de binanızı olduğundan daha modern ve şık görmek isterseniz, ferforje modellerinden birini seçebilirsiniz.

Bina Girişlerinde Ferforje Şıklığı

Her gün birçok kişinin sürekli girip çıktığı ve binaların vazgeçilmez unsurlarından olan bina giriş kapıları için eşsiz çözümler üreten ferforje modelleri tercih edebilirsiniz. Ferforjelerin kendine özgü bir şıklığı ile ağırlığı vardır. Binalarınızın da dışarıdan şık ve gösterişli görünmesini istiyorsanız, ferforje bina giriş kapısı modellerinden zevkinize ve binanıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Ferforje ürünlerin demirin dövülmesi ile elde edildiğinden bahsetmiştik. Demirin sağlam olması nedeni ile ferforje ürünler de son derece sağlamdır. Özellikle binaların dış etkenlere karşı korunabilmesi adına bina giriş kapılarının sağlam ve kaliteli malzemeden yapılmasına önem verilmelidir. Ferforje bina giriş kapıları son derece sağlam yapısı ile binalarınızda güven içerisinde oturmanıza yardımcı olur.

Neden Ferforje Bina Giriş Kapıları Tercih Edilmelidir?

Birçok kişinin aklına neden sorusu gelebilir. Ancak ferforje ürünleri kullanmaya başladıklarında bu sorunun cevabını kendileri de görecektir. Ferforje ürünlerin sağlam bir yapıya sahip olması en çok tercih edilme nedenlerinden biridir. Binalarda yaşanan hırsızlık gibi tatsız olaylar, bina kapılarının kolay bir şekilde açılması nedeni ile görülmektedir. Bu durumun önüne geçmek için de ferforje bina giriş kapıları tercih etmeniz yeterlidir.

Son derece sağlam olan ferforje bina giriş kapıları, dış etkenlerden ya da darbelerden etkilenmez. Bu da hırsızlık gibi olayların önünü kesmiş olur. Ferforje bina giriş kapılarının bir diğer özelliği de gösterişli ve şık olmasıdır. Binanızın dışarıdan çok daha güzel görünmesini sağlayan ferforje kapılarının üzerindeki motifleri kendi zevkinize göre de tercih edebilirsiniz. Ayrıca ferforje kapılar yapısı itibari ile kolay kirlenen bir ürün değildir. Bu da sizleri sürekli kapı temizleme derdinden kurtarır.

Ferforje Bina Kapıları İmalat ve Montaj

İmalat:Mimari ve Statik projelendirme bittikten sonra fabrika ortamımızda imalat hatasız ve hızlı bir şekilde imalatı ve transferin gerçekleştirilmesini sağlar ve kolaylaştır

Montaj: Malzeme sevki yapılan  malzemeler uzman personelimiz tarafından hızlı bir şekilde montajı tamamlanarak iş teslimi yapılır. Firmamız İş sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliklerine uygun her türlü sertifika, tedbir ve eğitim alarak yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmeyi ilke edinmiştir. Çalışanların mesleki yeterlilik, yüksekte çalışma vs sertifikaları olup tüm iş makinelerinin yıllık fenni muayeneleri her yıl düzenli yetkili firmalar tarafından yenilenmektedir.

Ferforjenin Avantajları

Neden Ferforje?  Bu soruyu genellikle ürünün parasını ödeyecek müşterilerimiz haklı olarak sorabilir. Neden bu kadar para veriyoruz?  Normal demir olsa olmazmı? Kısaca bir cavap verecek olursak; Ferforje sadece bir demir doğrama değildir, ferforje bir sanattır. Ferforje evinizi güzelleştirir, ferforje ile yapılmış pencere kokuluğu ile normal demir doğrama ile yapılmış pencere korkuluğu arasındaki farkı görmek için illa demirci olmak gerekmiyor. Bu yüzden ” ferforje güzeldir ” bu yüzdenmi yaptırmalıyım gerek yok diyenler için bir kaç neden daha yazalım ferforjeyi seçmeleri için.
Tabi bunlar yazmakla bitmez. Ferforjeyi gözünüzde çok büyütmeyin pahalı olur diye. Normal bir demir doğrama ile arasında çok azbir fark vardır. bu farkları ilerleyen günlerde yavaş yavaş işlemeye başlayacagız. Yukarıdaki Ferforje seçme nedenlerimizden en önemlisi Ferforce ürününün diger demir doğrama ürünlerine göre biraz daa dayanıklı olması, Uzun ömürlü olması ve bakımının kolay olması diyebiliriz.
Ferforje, demir’in dövülerek işlenmiş süslü demirler ortaya çıkarma işine denilmektedir.
16. yy.’ın ilkbaşlarında ferforjenin en parlak örneklerine Ispanya’da rastlanır. Ferforjenin yeniden donem olarak görebileceğimiz yıl 17.yy. kendisi de amatör bir demirci olan XIII. Loois’in 1610’4 tahta çıkmasıyla başlar. 18.yy.’da da altın çağ devam eder. 18.yy.’ın sonlarına doğru büyük şehirlere göç, daha kolay ve ucuz üretilebilen döküm tekniğinin yaygınlaşmasını getirmiştir. Dökümcülük beraberinde doğal olarak ferforje ve dökümün bir arada kullanılmasını da gerekli kılmıştır. 19. yy. ortalarında ferforjeyi tamamen eski bir yöntem olarak görmeye başlamış, bu anlamda uygulamalar için gerektirmedikçe aranmaz olmuştur. John Ruskin ve William Morris’in felsefesi ışığındada yeşeren Arts & Crafts hareketi ile modern tekniklere tepkinin doğması, özel mekan uygulamalarda ferforjenin 17. ve 18. yy. çizgisinde gündeme gelmesi sağlandı.
1. Dünya Savaşı tüm mimarlıkta durgunluğa yol açarken, günümüze varana kadar bazı geleneksel uygulamalar ve restorasyonlar dışında pek yeni örnek ortaya çıkmamıştır. Ülkelerin gelişmişlik değerlendirmeleri yapılırken tükettikleri demir çelik miktarı önemli ölçüde göz önüne alınmaktadır. Bu, tabii ki endüstriyel gelişmedeki yerini ve önemini göstermektedir. Ancak Demir denilen metalin geçmişteki yeri ve önemi değerlendirildiği zaman bunun sadece endüstriyel gelişme olarak değil de diğer yönlerinin de açığa çıkanlması gerektiği ortaya çıkmaktadır.
Demir varolduğu günden bu yana insanoğlunun savaşta silah, sosyal yaşamda araç olarak hep yanında ve ilk sırada yer almıştır. Ortaçağla birlikte demirin sanatsal yönünü keşfeden insanoğlu, ona verdiği sanatsal biçimlerle bir kere daha bu metalin ne kadar üstün olduğunu kanıtlamıştır. Günümüzde endüstriyel alanda hak ettiği yeri alan demir, sanatsal anlamda geçmişteki yerine sahip değildir. Soğuk ve sıcak olarak işlenebilen ve gördüğü ısıl değişimler karşısında çok farklı özellikler kazanan bu harika metal, gerçek anlamda işlendiği zaman Rubensin tabloları kadar ilahi öğeler vermektedir.
Bugün marka olan tüm kurumlar müşterilerini daha estetik ve dinlendirici mekanlarda ağırlamak için, masalanndan tavan avizelerine kadar birçok yerde ferforje ürünleri kullanıyorlar. Salonlarda ferforje konsollar, şamdanlar, kornişler, şaraplıklar ve çiçekler için ferforje taşıyıcılar var. Ve ferforjenin cam, ahşap, mermer, seramik gibi aynı şekilde doğadan gelen ürünlerle yan yana geldiğinde, bütünleşerek güzelleştiğini görüyoruz.

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lava firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
× Whatsapp Hattı