Çelik Çatı Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Çelik Çatı Sistemleri

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ NELERDİR?
Çelik Çatı, Kenet Çatı, Panel Çatı, Metal Çatı, Sundurma Çatı, Cam Çatı, Ahşap Çatı, Çelik Konstrüksiyon Montajı, Teras Kapatma, Polikarbon Çatı, Eksiz Oluk, Galvaniz Oluk, Çinko Oluk, Bakır Oluk, Titanyum Oluk, Tonoz Çatı, Fabrika Çatı Sistemleri, Hafif Çelik Çatı Konstrüksiyon Sistemleri.  
Çelik çatı malzemesi dış koşullara karşı yüksek dayanıklılığı nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Uzun ömürlü çelik çatı uygulamaları kolaylıkla sökülerek yeniden kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Kopma ya da kırılma riski bulunan çatılar üzerinden çelik sistemlerden yararlanılır. Özellikle doğal afetlerin sık görüldüğü bölgelerde çelik sistemler daha fazla tercih edilir. Malzemenin dayanıklı, esnek ve hafif olması sayesinde dayanımlılık derecesi yüksektir. Darbe esnasında kırılmayan bu malzeme, hafif ve esnek olması ile beraber depremin etkilerini de azaltır.

Modern ve yeni yapılmış olan bina çatılarının bir çoğu çelik yapılardan oluşmaktadır. Binaların üzerlerini örtmek için kullanılan çelik yapılar kiremit ve tahta gibi malzemelere göre daha dayanıklı bir sistemdir. Çelikler kopmayan ve dayanıklılığı demir profillerden üretilir. Doğal afetlere karşı son derece dirençlidir. Kiremit ve tahta yapılar gibi durumlarda can güvenliğini tehlikeye sokmamaktadır. Son dönemlerde sunmuş olduğu avantalar sayesinde elik çatılar oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır.

Kolay Montaj

Çelik çatı sistemleri, dayanıklı olmasının yanında farklı avantaları da içerisinde barındırmaktadır. Yapı sahipleri konusunda en önemli avantajlarından bir tanesi ekonomik tasarlanmasıdır. Dayanıklı bir malzeme olmasından dolayı daha küçük boyutlarda malzeme kullanılarak ihtiyaçlarınızı gidermektedir. Çelik ürünlere diğer malzemelere kıyasla daha tasarruflu bir kullanım sunmaktadır. Çelik uygulamalar kısa sürede çatılarınızı tamamlayabilirsiniz. Çatı montajı tamamlandıktan sonra farklı sebepler nedeniyle sökülmesi gerektiğinde malzemeyi yerinden çıkartabilirsiniz. Bu özelliği de ekonomik ve çevre açısından önemli bir avantaj olarak yer alır. Herhangi bir sorun yüzünden belirli bir kısmının deforme olması halinde tüm çatıyı yenilemenize gerek kalmadan hasar gören bölgeyi onarabilirsiniz.

Çelik çatı sistemleri pek çok yapı üzerinde kolayca kullanılmaktadır. Konutlarda yaygın şekilde kullanılan bu uygulama, alışveriş merkezi, depo ya da sosyal tesis gibi alanlarda da etkin olarak yer ahmaktadır. Ayrıca ağır çelik endüstriyel yapılarda da çatı sistemleri oluşturulurken çelik yapılardan destek alınır. Çelik çatı sistemleri, kullanılacağı bölgenin özelliklerine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Yapının yer aldığı bölgenin kar ve rüzgâr yükleri dikkate alınarak daha hafif bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde maliyeti düşürebilirsiniz.

Fabrika Çatı İzolasyonu

atı sistemleri konusunda en önemli olan şeylerin biri de çatıda bulunacak olan izolasyon sistemleri olmaktadır. Özellikle fabrika çatı izolasyonu oldukça önemli bir konuyu arz ediyor. Gelin çatı izolasyonu konusunda yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak çok daha bilgili hale getirelim sizleri. Fabrika çatısı üzerinde yapılan çatı izolasyonu en fazla UV ışın kaynaklarına ve bunun yanında sert olabilecek olan iklim şartlarına maruz kalabilecek olan fabrikanın korunmasını sağlayan bölümlerin başında gelmektedir. Bahsi geçen bu bölümlerin bulunan iklim şartlarından hiçbir şekilde etkilenmeyecek duruma getirilmesi noktasında ise çatı izolasyon sistemleri devreye girmektedir. Yani fabrika çatı izolasyonu çatıların yağış aldıktan sonra ya da UV ışınlarına maruz kaldıktan sonra herhangi bir zararı görmemesine sebep olmaktadır. Devamlı bir şekilde güneş ışığının, rüzgarın, yağmurun ve buna benzer daha birçok etki içerisinde kalabilecek olan bölümleri bulunan fabrika çatıları izolasyon sistemlerinin yapacak oldukları ilk iş, fabrika yapısını yağmur suyundan korumak olarak bilinmektedir. Düzgün bir şekilde kurulmayan ya da yapılmamış olan fabrika çatı izolasyon sistemlerinden oluşabilecek herhangi bir su akıntısı ilk olarak rutubet ile ve bunun yanında yosunlaşma ile başlar. Daha sonrasında ise zaman içerisinde görülüp müdahale edilmemesi halinde maalesef ki fabrika çatısında çürümeye doğru yol alabilmektedir. Bu durumda ise fabrika çatısı üzerinde bulunan çürümeler zaman içerisinde çok daha fazla büyür ve günü geldiği zaman sonuçlarının çok kötü olabileceği kazalara ya da daha farklı olumsuz durumlara neden olabilir. Bundan dolayı fabrika çatı izolasyonu oldukça önemli konuma sahip bulunmaktadır ve yapımı ile onarımı konusunda çok büyük bir tecrübe gerektirir.

Çelik Çatı

Bütün mekanlar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı sistemleri kategorisinde gerçekleştirilen bütün çalışmalar, mekanların kullanışlılığını artırmaktadır. Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan bu çelik çatı seçenekleri, aradığınız kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Çelik çatı tasarımlarında, binanın yüksekliği ve genişliği hesaplanmaktadır.

Kenet Çatı

Eğim özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliğine göre tasarlanmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan ve paslanmaz özelliği ile yıllarca kullanılabilen bu tasarımlar, de montaj özelliğine sahiptir.

Dayanıklılık bakımından en sağlam çatı sistemleri içerisindedir. Yuvarlak ve köşegen tasarımlar, binanın yapısal özelliğine göre belirlenmektedir. Binanın dış yapısı, tasarım özellikleri ve diğer özellikler, çatının yapısal özelliği ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir.

Kullanım Alanları

Kullanım kategorisinde birinci sınıf kullanım seçeneğine sahip olan bu ürünler, çelik olduğu için paslanmaz. Sök-tak sistemi ile montajlanabilen bu ürünler taşınabilir ve değiştirilebilir. Çelik iskeletli prefabrik evlerde uygulanan bu ürünler, betonarme inşaat çalışmalarında da tercih edilebilmektedir. Profesyonel kullanım özelliğine sahip bu ürünlerde, aradığınız bütün etkili özellikler bir aradadır.

Çelik Çatı Modelleri

Depreme dayanıklıdır ve izolasyon çalışmaları ile birebir uyum özelliğine sahiptir. Profesyonel ekiplerimiz, kısa zamanda istediğiniz çelik çatı seçeneklerini kolaylıkla hazırlayabilmektedir. Kiremit, membran ve diğer çatı işlemleri ile uyumlu olduğu için, çatı tasarım kategorisinde her zaman için tercih edilmektedir. Çeliğin dayanıklı özelliğini yapısal özelliklerle birleştiren firmamız, uzun yıllar sorun çıkarmayacak dayanıklı çatı sistemi sunmaktadır.

Kurulumu ve Uygulama

Küçük, büyük bütün mekanlarda uygulanabilen bu tasarımlar, vidalama sistemi ile monte edilmektedir. Çatının özelliğine göre hazırlanan çelik tasarımlar, profesyonel işçiler tarafından montajlanmaktadır. Kısa zamanda gerçekleşen ve teslim edilen montajlama işlemi, uzman ekipler tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çelik Konstrüksiyonu Çatı

Çelik çatıların çeşitleri binaların üstünü örtmek amacıyla güvenilir, sağlam ve kaliteli yapısı ile en çok tercih edilen yapılardır. Ülkemizin deprem bölgesi olduğu gerçeği yaşanan son depremlerle birlikte bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bu sebeple binalarda kullanılan yapı malzemelerinin güvenilir, sağlam, pratik ve uzun ömürlü seçilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda tüm be gereksinimleri fazlasıyla karşılayan çelik çatı sistemlerinin yoğun bir şekilde tercih edildiği görülüyor.

Çağdaş Yaşama Yeni Teknolojilerle Değer Katıyoruz.

Sektöründe Ekonomik, Estetik ve Güvenliği Bir Arada Sağlayan, Kaliteli Üretim ve Yaşanabilir Çevre Yaratma Çabasında Olan Firmamız; Kurulduğu Günden Bu Güne Bu Anlayışta Asla Taviz Vermeden, Kalıcı Olmayı ve Sürekli Büyümeyi Hedefleyerek Faaliyetlerini Sürdürmektedir.

Yapı Alanında Onlarca Ürün ve Hizmet Yüzlerce Seçenek

Harika Çözümler Kaliteli Hizmet Anlayışı

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
× Whatsapp Hattı