Asma Germe Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Asma Germe Sistemleri

Taşıyıcı sistemi sadece çekme kuvveti alan tekstil örtülerin (membran) ve/veya kabloların tamamen ya da kısmen kullanılması ile oluşturulan yapı sistemleridir.

Membran örtüler polyester ya da cam liflerinin dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaştır. Bu lifleri dış etkenlere karşı korumak ve kumaşa su/hava geçirmezliği sağlamak için liflerin üzerine PVC, PTFE ya da silikon malzemeleri ile kaplama uygulanır. Kullanılacak uygun kaplama malzemesi ile malzemenin ömrü 30 yıla kadar çıkabilmektedir.
Klasik yapı sistemlerinden farklı olarak membran malzemesinin hafif olması yapıya aktarılacak ölü yükün az olmasını sağlar. Örtü gerilerek alttaki taşıyıcıya bağlanır. Örtüyü taşıyacak çelik taşıyıcı sistemde aşık sayısının azalması, hem detay kolaylığı sağlar hem de yapının tonajını düşürür. Büyük açıklıkları az düşey taşıyıcı elemanla geçme imkanı sağlar. Esnek malzeme olmaları nedeni ile çok çeşitli formlar oluşturulabilme imkanı ile görsel zenginlik sunarlar.

Değişik oranlarda ışık geçirgenliği sağlama imkanı vardır. İhtiyaca göre, klasik saydam malzemelere kıyasla daha çok ışık geçirgenliği sağlanabilir ya da özel kaplama ilavesi ile ışık geçirgenliği çok azaltılabilir. Ayrıca, şeffaf malzeme seçenekleri ile hem dış etkilere kapalı hem de aydınlık ortamlar sunulabilir.
Sistemlerin cephelerini kapatarak dört mevsim kullanabilecek kapalı yapılar yapılabildiği gibi, sadece çatısını kapatarak gölgelik sistemler oluşturmak ta mümkündür. Örtü malzemesinin uygun bir şekilde katlanması ile defalarca katlanıp tekrar kurulma imkanı vardır.  Genelde çelik elemanlar cıvatalı olarak tasarlandığı için çelik sistemi sökerek başka yere taşımak mümkündür.
Sistemler yerel şartnamelere göre analiz edilip uygulanmaktadır. Bu nedenle sistemlerin kar, yağmur, rüzgar, gerektiğinde deprem yükü gibi dış etkenler altında dayanımı hesaplanmaktadır.

Sistemlerin uygulama alanları çok geniştir. Pazaryerleri, alışveriş merkezlerinin çatıları, amfitiyatrolar, organizasyon, festival, gösteri salonlarında üst kapama amaçlı tasarımlar hazırlanabileceği gibi,  stadyumların tribün üstü kapamaları, otopark alanları gibi konsollu sistemlerde de tercih edilirler. Ayrıca, rekreasyon alanlarında bulunan peyzaj ve park gölgelikleri, havuz bar gölgelikleri, ister işyerinizdeki restoran kanopileri, ister evinizin, site, villa giriş kanopileri, yürüyüş yolları, teras gölgelikleri için güneş koruyucu, rüzgar kesici sistemler oluşturulabilir. İşyerlerinde sigara içme mekanları hazırlanabilir. Showroomlar, fuar standları, geçici kullanımlı çadırlar kurulabilir. Yapınıza ilave olarak saçaklar eklenebilir. Geniş açıklık gerektiren tenis kortları, basketbol sahaları, çim futbol saha üstleri ve yanları, havuz üstleri gibi spor salonları membran örtü sistemleri ile kaplanabilir. Ayrıca açılır kapanır sistemler ile istenildiğinde açık hale getirilebilen mekanlara kavuşulabilir.

Sistemlerin tasarımından montajına kadar bütün aşamalar kendi bünyemizde yapılabilmektedir. Membran malzemesi yurt dışından temin edilmektedir. Montaj sonrası yapının bakımı için de servis hizmeti verilmektedir.

Yarasa asma germe gölgelik branda

Yarasa asma germe gölgelik branda İsmini Şekil İtibariyle, yarasanın kanatlarından esinlenerek üretilmiş bir dekoratif tente modelidir. Dilediğiniz kumaşa hayal ettiğiniz şekilleri vermek Yarasa Tente modelinde mümkündür…Yarasa Tente sistemi modelleri Üçgen, Kare, Asimetrik ve Kubbe Şekilleriyle Üretilmektedir.YARASA ÇADIR SİSTEMLERİYarasa tenteler kar yükü, yağmur yükü ve rüzgar yükü hesaplanarak tasarlandığı için hemen hemen her hava koşullarına uygundur. Üzerindeki branda Avrupa’dan ithal kumaş olduğundan dolayı iki branda arasına siyah film çekilerek tek kat kumaş olarak üretilmiştir.Yarasa tentenin alt tarafı güneş ve sıcaklık geçirmemesi amacıyla üretilmiştir.

YARASA ASMA GERME TENTE ÖZELLİKLERİ

YARASA ASMA GERME TENTE ÖZELLİKLERİ Yarasa tenteler kar yükü, yağmur yükü ve rüzgar yükü hesaplanarak tasarlandığı için hemen hemen her hava koşullarına uygundur. Üzerindeki branda Avrupa’dan ithal kumaş olduğundan dolayı iki branda arasına siyah film çekilerek tek kat kumaş olarak üretilmiştir.Yarasa tentenin alt tarafı güneş ve sıcaklık geçirmemesi amacıyla üretilmiştir.Yarasa Tenteler, ismini fiziksel yapılarından almışlardır. Bu Tente Modelleri Yarasaya benzedikleri için Yarasa Tenteler denilmektedir. Yarasa tente Dekoratif Tente Modelidir, İmalatından montajına kadar titiz bir çalışma gerektirir. Bu Tenteler asmak vermek mantığı ile imal edilirler ve modüler yapılardır. Kurulduğu yerde uzun süre sabit kalmalı ve kalabilmektedirler. Kar yükü, yağmur yükü ve rüzgar yükü hesaplanarak tasarlandıklarından hemen her hava koşulunda kullanıma uygundur. Başta kurumsal işletmeler sık sık gösterişli bir alan oluşturmakta bu ürünleri tercih etmiştir. Tercih amaçları arasında sayılacak en önemli faktör ürünün gösterişli yapısı ve alana kattığı estetik ve çok fonksiyonel kullanımıdır. İzmir kordon bölgesinde bir çok mekanda yarasa tenteleri görebilmek mümkün, oldukça kullanışlı olması esnafın tercih etmesi için yeterli olmaktadır.

YARASA ASMA GERME BRANDA KURULUMU

Kullanılacak malzemelerde ince hassasiyetle seçilmektedir, Çelik halat, çektirme, liftin, mapa, klemens, civata, somun gibi malzemelerde paslanmaz nitelikli malzemeler tercih edilmelidir. Flanş kullanımında demir tercih edilip, boyası daldırma galvaniz, elektro statik galvaniz, yada elektro statik fırın boya tercih edilmelidir. Branda noktasında ürünün kapladığı genişlik ve uzunluk ölçüleri üzerinden maruz kalacağı, kar, yağmur ve rüzgar yüküne göre çeşitli alternatifte Polyester veya Pamuklu Brandalar Kullanılmalıdır.

Çağdaş Yaşama Yeni Teknolojilerle Değer Katıyoruz.

Sektöründe Ekonomik, Estetik ve Güvenliği Bir Arada Sağlayan, Kaliteli Üretim ve Yaşanabilir Çevre Yaratma Çabasında Olan Firmamız; Kurulduğu Günden Bu Güne Bu Anlayışta Asla Taviz Vermeden, Kalıcı Olmayı ve Sürekli Büyümeyi Hedefleyerek Faaliyetlerini Sürdürmektedir.

Yapı Alanında Onlarca Ürün ve Hizmet Yüzlerce Seçenek

Harika Çözümler Kaliteli Hizmet Anlayışı

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
× Whatsapp Hattı