Alüminyum Doğrama Sistemleri

Çakıcı Yapı ® Dekorasyon Bursa Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum doğrama, farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak işlemidir.

Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. C60 yalıtımsız profiller, aldoks yalıtımsız profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelmektedir. Günümüzde maliyeti biraz yüksek olduğu için genellikle evler dışında işyerlerinde tercih edilmektedir.

Her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme

Bugün için tarihten gelen ahşap, topraktan gelen alüminyum, petrolden gelen plastik farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır. çok yağışlı ortamlar için ahşap, çok güneşli ve gece-gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklarının fazla olduğu bölgeler için ise plastik uygun malzemeler değildir.buna karşılık her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme alüminyum’dur. ayrıca ahşap ve plastik doğramalar çok sınırlı ebatlarda yapılabilirken alüminyumu her ebatta uygulayabilme imkanı vardır. bu özellikleri alüminyum’u doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü kılmaktadır.

Alüminyum sınırsız profillendirme olanağına sahip

Sabit pencerelerde dahi cam ve çerçeve kenarlarından kaçan hava ihmal edilemeyecek ölçüdedir. kaldı ki hareketli kanatlar arasındaki kaçak çok daha fazladır. ayrıca bu hava kaçakları bina yüksekliğine göre değişir. çünkü yüksekte rüzgar basıncı artacağından kaçaklar fazlalaşır. koşulların çok değişik olması, doğrama sisteminde uygulanacak olan yalıtım tekniğinde birçok detayın dikkate alınmasını gerektirir. ahşap, plastik ve yalıtımlı alüminyum ısı yalıtım değerleri birbirlerinden çok farklı olmamalarına rağmen alüminyum’un sınırsız profillendirme olanağına sahip olması çok karmaşık yalıtım detaylarını n sağlıklı ve ekonomik uygulanmasına imkan tanımaktadır.

Ne Amaçla Kullanılır ?

Ne Amaçla Kullanılır ?

Alüminyum doğrama, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum doğrama’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal ”kontrollü oksitlendirme” ile oksitlenmesi ”korozyon” engellenir. ”Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.” Bir Alüminyum doğrama pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak Alüminyum doğrama pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.

Alüminyum Doğrama Nedir ?

Alüminyum Doğrama Nedir ?

Alüminyum doğrama, fiyat, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birçok sektör için en optimal malzeme olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de farklı sektörlerde farklı uygulamalarda tercih ediliyor. İnşaat sektöründe kullanılan Alüminyum doğrama levha ve ekstrüzyon ürünü yapı malzemeleri ise Alüminyum doğrama tüketiminde önemli bir paya sahip.

Bakımı Zorlayıcı Mıdır ?

Bakımı Zorlayıcı Mıdır ?

Alüminyum doğrama pencere ve kapılar, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumaya devam eder. Bu, özellikle yüksek ve geniş çerçeve aralıklarının olduğu uygulamalarda son derece önemlidir. Isı yalıtımlı Alüminyum doğrama profillerde, termal uzama katsayısı Alüminyum doğrama ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanmış %25 cam lifi içeren poliamit ısı yalıtım plastikleri kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede Alüminyum doğrama çerçeve ve yalıtım sağlayan plastik birlikte uzayıp kısalırlar

Çağdaş Yaşama Yeni Teknolojilerle Değer Katıyoruz.

Sektöründe Ekonomik, Estetik ve Güvenliği Bir Arada Sağlayan, Kaliteli Üretim ve Yaşanabilir Çevre Yaratma Çabasında Olan Firmamız; Kurulduğu Günden Bu Güne Bu Anlayışta Asla Taviz Vermeden, Kalıcı Olmayı ve Sürekli Büyümeyi Hedefleyerek Faaliyetlerini Sürdürmektedir.

Yapı Alanında Onlarca Ürün ve Hizmet Yüzlerce Seçenek

Harika Çözümler Kaliteli Hizmet Anlayışı

Anahtar Teslim Tadilat | İmalat ve Montaj

Bursa’da ev tadilatı ve yapı dekorasyon işlerinde uzman firma. Çakıcı Yapı ®

Çalışmalarımızda başarıyla uyguluyoruz ve geleneksel olanlarla bütünleşiyoruz. Daha İyi Bir Dünya İnşa Ediyoruz! Ekibimiz Kaliteli Hizmet ve Çalışmaya Kendini Adamıştır.Müşteri Memnuniyetini, Hizmet ve Üründe Kaliteyi İlke Edinen Firmamız, Müşteri İlişkilerinin ‘Satışa Kadar’ Değil, Özellikle ‘Satıştan Sonra’ Başladığını Bilen, Herhangi Bir Teknik Aksaklık Durumu Müşterinin Yanında Olabilmektir.

Yüksek Teknoloji
İmalat ve Montaj

Daha iyi hizmet sunmak için en son donanımları, malzemeleri, teknolojileri ve gelişmeleri kullanıyoruz.

Kaliteli Malzeme
Uygun Fiyat Garantisi

Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikamızı sürdürürbilmek ve daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Modern Tasarım
Trend Dekorasyonlar

Yetenekli ve deneyimli tasarımcılarımız, herhangi bir tarzda hayal ettiğiniz herhangi bir projeyi oluşturabilir.

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
× Whatsapp Hattı